У нас тепер є новий сайт eco-city.org.ua, зручніший і кращий. На цій сторінці ви бачите просто віджет карти.

Запитання та відповіді

Проект EcoCity – це мережа метеостанцій, розміщених в місті. Ці станції визначають забрудненість повітря і додаткові показники (температуру, вологість, атмосферний тиск, рівень шуму). Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер. Після цього дані виводяться в зручному вигляді на сайті. Кожен житель міста може переглянути показники на сайті, або в мобільному додатку.

Наявність таких станцій позволяє вести контроль забрудненості в місті, а також вести аналіз цих даних. Екологи можуть використовувати дані з станцій для різного роду розрахунків. Також таким чином можна доводити інформацію про стан забрудненості повітря в маси і популяризувати екологічний рух в населенні.

В даний момент в Україні це перший такий проект. До цього такі проекти існували тільки в країнах Європейського Союзу, США, Китаї та інших розвинених країнах. І ціна таких пристроїв відносно висока (від 1000 Доларів США). За ціну одного такого пристроя ми створили п’ять, не поступаючих якістю і точністю.

В останній час люди використовують значну кількість технологій, які забруднюють навколишнє середовище, в тому числі повітря. В Україні часто на виробництві використовують застарілі технології очистки викидів. Також велика кількість людей користується автомобілями та іншою технікою без справних фільтрів для очищення вихлопних газів. Це приводить до стрімкого забруднення повітря.

Місто Івано-Франківськ відносно чисте, але велика кількість викидів може зробити його занадто забрудненим. З 2011 року індекс забрудненості Івано-Франківська становить 3,4 (низький). Але якщо стан повітря не контролювати, в будь-який момент ситуація може змінитись.

Якщо за приклад взяти місто Київ, то у 2011 році індекс забрудненості становив 6,8 (підвищений), у 2014 – 9,0 (високий), у 2018 – 8,4. Можна побачити зріст з 2011 по 2014 роки.

Показник PM 2.5 відображає концентрацію твердих частинок діаметром до 2.5 мікрометра. Показник PM 10 відображає концентрацію твердих частинок діаметром до 10 мікрометрів.

Нормальним рівнем концентрації вважається ≤ 50 мкг/м3.

Тверді частинки діаметром 2.5 мікрометра, настільки малі що їх можна тільки побачити за допомогою мікроскопу. Вони без перешкод проникають глибоко в дихальні шляхи, минаючи захисні системи організму людини. Наше тіло просто не призначене для блокування PM 2.5. Вони легші ніж PM10 і поглиблюються в наш організм далі, завдаючи більшої шкоди нашому здоров’ю. Вони також залишаються в повітрі довше, а з вітром і переносяться далі ніж PM10. Переважна частина утворюється внаслідок спалювання різних видів палива.

Тверді частинки діаметром 10 мікрометрів не такі малі як PM2.5, проте в 30 разів меньші, ніж ширина волосся на Вашій голові, досить маленькі, щоб потрапити повз наші захисні носові волосся в верхні
дихальні шляхи наших легенів.

PM10 подразнюють людські дихальні шляхи, особливо серед астматиків та людей похилого віку. Вони подразнюють слизову оболонку очей та провокують сухість в горлі . Проте експерти в галузі охорони здоров’я менше стурбовані впливом PM10 на людину, оскільки захисні функції організму є досить ефективним щодо них. Крихітні волоски вздовж дихальних шляхів блокують частину PM 10. На щастя, ви також можете кашляти і чхати ,деякі з них просто вилетять з Вашого організму зі слизом. Крім того, частинки PM 10 можуть залишатися в повітрі протягом декількох хвилин, можливо, до декількох годин, а частинки PM 2.5 можуть затримуватися протягом декількох днів або ж, в залежності від погоди, до тижнів. Як наслідок, навіть якщо рівні PM 2.5 та PM 10 постійно спостерігаються, експерти вважають, що PM 2.5 є більш шкідливим.

Існує зростаюча обізнаність про небезпеку твердих частинок PM 2.5 та PM 10 для організму людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що вони впливають на більшу кількість людей у ​​всьому світі, ніж будь-який інший забруднювач. У своєму звіті в 2005 році організація дійшла висновку «Все населення зазнає негативного впливу, але піддатливість організму до забруднення може відрізнятися за віком та станом здоров’я. Як свідчить практика, можливі ризики негативних наслідків зростають, якщо в організмі існує схильність до них, водночас, немає достатньої кількості свідчень того, що існує певний поріг, переступивши який ми позбудемося негативного впливу на наше здоров’я» А це значить , що навіть короткострокове виявлення несе ризик наслідків для здоров’я

Мобільний додаток буде розроблено в рамках проекту до другої частини 2019 року.

Перейдіть на сторінку «Підтримати проект» і там буде вся інформація про те, як нас можна підтримати.

Партнери

Закрити меню