Можливості аналізу даних EcoCity

Можливості аналізу даних EcoCity

Графіки забруднень мікропилом PM2.5 (розміром 2.5 мікрометра) та PM10 (10 мікрометрів) в м.Івано-Франківськ з 17.02 до 21.02. Концентрація забруднення переведена з мікрограмів в 1м3 у світовий індекс якості повітря AQI та таблиця з розясненням на англійській мові. 
Згідно цих графіків можемо робити певний аналіз стану якості повітря в нашому місті за цих пару днів.

Розглянемо як змінювалась забрудненість повітря (перший, другий рядок) відносно температури повітря (третій рядок). І можна помітити чіткий взаємозвязок, чим меньша температура тим більша забрудненість повітря.
А це є прямим свідченням того, що основним забрудником в цей період в м.Івано-Франківськ -це опалення домогосподарств та будинків, наші котельні та наші котли основний чинник забруднення, не автомобілі, хоча вони також на це впливають. Найбільше забруднення припадає на ніч.

Розглянемо як змінювалась забрудненість повітря (перший, другий рядок) відносно атмосферного тиску(четвертий рядок) — немає чіткої залежності.

Розглянемо як змінювалась забрудненість повітря (перший, другий рядок) відносно вологості повітря (пятий рядок).
І спостерігаємо чіткий взаємозвязок. Чим більша вологість повітря -тим більша забрудненість повітря. Все дуже просто- вологе повітря концентрує в собі мікропил не даючи йому розсіятись і зменьшити його концентрацію в повітрі.

І на кінець розглянемо як змінювалась забрудненість повітря (перший, другий рядок) відносно швидкості вітру(шостий рядок). І бачимо пряму залежність чим меньша швидкість вітру тим більша забрудненість повітря. Це і логічно, бо вітер видуває забрудненість з міста, якщо немає вітру забрудненість буде накопичуватись і зростати.

Висновки можете робити і самі 
Наш онлайн моніторинг стану якості повітря на
https://eco-city.org.ua/

Наші дані долучені до світового моніторингу стану якості повітря
http://aqicn.org/ci…/ukraine/ivano-frankivs/urban-space-100/

Сайт спільноти робототехніків ардуіно м.Івано-Франківськ
https://freearduino.com.ua/

Індекс якості повітря

Аудит якості повітря в приміщеннях «SAPPHIRE»

Наша команда виготовляє пристрої громадського моніторингу стану якості повітря для громадян, ОТГ, організацій. Долучення їх на мапу, аналіз, графіки, вивід на світову карту моніторингу стану якості повітря.

Закрити меню