Проект «Eco City» представлений командою дітей, які вивчають Arduino робототехніку на безкоштовних гуртках . В них є хороша ідея моніторингу якості повітря та оцінки особистого комфорту перебування в мікрорайонах м.Івано-Франківськ. Уявіть, що ви зможете в онлайн — режимі моніторити якість повітря та оцінювати власний комфорт перебування в різних районах міста. Якість повітря визначається лазерним модулем, який просвічує повітря, що всмоктується у вимірювальну камеру, контролер оцінює їх кількість в 1м3 і так визначає концентрацію мікрочастинок в повітрі. Чим більша концентрація, тим меньша якість повітря. Про шкідливість мікропилу інформує. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), яка вважає, що тверді мікрочастинки більше впливають на стан здоровя людей у всьому світі, ніж будь-який інший забруднювач повітря. У звіті ВООЗ за 2005 рік організація дійшла висновку, що «Все населення зазнає негативного впливу, але піддатливість організму до забруднення може відрізнятися за віком та станом здоров’я. Як свідчить практика, можливі ризики негативних наслідків зростають, якщо в організмі існує схильність до них. Водночас, немає достатньої кількості свідчень того, що існує певний часовий поріг, переступивши який, ми позбудемося негативного впливу на наше здоров’я» А це значить , що навіть короткострокове збільшеної концентрації твердих мікрочастин в повітрі несе ризик негативних наслідків для здоров’я людини. Комфорт перебування людей у природньому середовищі визначається температурою, вологістю повітря, атмосферним тиском та рівнем шуму.Тому в пристрій ввели давачі контролю цих параметрів. Ці всі цифрові модулі та плату Arduino хлопці зібрали в один пристрій, налаштували, запрограмували та підключили до інтернет- мережі для передачі даних на сайт спільноти юних робототехніків freearduino.com.ua. на сторінку Arduino проекту «Eco City». Апробація пристрою вже пройшла та показники відправлені на https://freearduino.com.ua/eco-city Команда юних робототехніків хоче розширити проект «Eco City» в м.Івано-Франківськ Для цього їм потрібно:

  1. Виготовити і налаштувати 5 таких контролюючих приладів якості повітря.
  2. Навчити зацікавлених молодих людей розробляти мобільні додатки власноруч.
  3. Створити мобільний додаток для даного проекту, щоб полегшити доступ до інформації жителів м.Івано-Франківськ .
  4. Розмістити пристрої контролю якості повітря в місцях найбільшого скупчення людей.
  5. Розробити за допомогою технологій Arduino і 3D друку додаткові прототипи пристроїв, оснащені давачами визначення вмісту шкідливих речовин і сполук в повітрі(газів та випарів) для більш широкого аналізу показників забруднення , давачами напрямку вітру та швидкості вітру, з можливістю встановлення точок самого джерела забруднення.

Основна мета Проекту

Інформування мешканців м.Івано-Франківськ про стан якості повітря з допомогою інтернет -сайту та мобільного додатку.

Основні завдання Проекту

1.Підтримка реалізації дитячого проекту направленого на інформування громадян міста про стан якості повітря. 2.Створення моніторинго-інфрормаційної мережі в інтернет-середовищі, яка відображатиме в реальному часі основні показники стану якості повітря. 3.Навчання дітей програмуванню мобільних додатків, які будуть створюватись дітьми для моніторингу якості повітря з мобільного телефону. Підтримка розвитку дитячої технічної творчості в рамках даного проекту, а саме:

  • розробка за домогою технологій 3D- друку та Arduino прототипів пристроїв для визначення шкідливих речовин в повітрі, швидкості та напрямку вітру з метою встановлення джерела забруднення повітря.

Як Проект сприяє розвитку м. Івано-Франківськ

Даний проект «Eco City» має інформаційно –просвітницьке та екологічне спрямування і направлений на обізнаність мешканців та гостей міста про стан якості повітря , а також можливі загрози їх комфортному проживанню. Проект також може допомогти визначати місця джерел забруднення повітря та надасть громадськості можливість впливати на зменьшення або ж повне усунення джерел забруднення. Даний проект сприятиме популяризації ідей покращенню екологічного середовища міста серед молоді. Адже самі діти учасники Arduino спільноти є реалізаторами даного проекту. Другим важливим фактором є те, що виховується та навчається молоде покоління містян, які компетентні в техніко-технологічній, IT, екологічній та соціальних сферах розвитку свого міста -м.Івано-Франківськ. Діти — учасники проекту зможуть ділитсь досідом та набутими знаннями з іншими дітьми та мешканцями м.Івано-Франківська, що сприятиме збільшенню кількості креативної, соціально спрямованої молоді, , з добре розвиненим техніко-технологічним та екологічним мисленням.

Проект реалізовується дітьми завдяки фінансуванню в рамках грантової програми від Urban Space 100, грантовий супровід ГО “Громадський центр”Еталон”. Співфінансування компанією Yellow Leaf Technologies Богдан Шуляр ,Роман Красняк та інтернет-магазином BeeGreen.com.ua Трелевський Олексій.

Закрити меню